Benim Teleskobum Pano Yazısı

Bilim fuarı projesine ait verilen bilgilerin altında, word halinde, panoya asılacak şekildeki dosyaları hazır olarak indirebilirsiniz.

Proje Adı: Benim Teleskobum

[download id=”564″]


Projenin Amacı: Ay’ı Gözlemlemek İçin Kendi Teleskobumuzu Yapmak

[download id=”566″]


Proje İçin Gerekli Malzemeler:
2 Adet İnce Kenarlı Mercek
2 Adet Su Borusu
Siyah Bant
Eva
Makas

[download id=”568″]


Nasıl Yaptık?:
Birbirinin İçine Geçebilen İki Adet Plastik Su Borusunun Birer Ucuna Mercekler Yerleştirdik. Boruları Birbiri İçinde Hareket Ederken Çarpmaması İçin İçte Kalan Boruyu Eva İle Kapladık. Boruları İç İçe Geçirdik Ve İleri Geri Hareket Ettirerek Merceklerde Değişen Görüntüyü Gözlemledik.

[download id=”570″]


Teori:
Teleskop, uzaydan gelen her türlü radyasyonu alıp görüntüleyen astronomların kullandığı, bir rasathane cihazıdır. 1608 yılında Hans Lippershey (Hollandalı gözlük üreticisi) tarafından icat edilmiş, 1609 yılında Galileo Galilei tarafından ilk defa, gökyüzü gözlemleri ao sex munich yapmakta kullanılmıştır. Uzaydaki cisimlerden yansıyarak veya doğrudan doğruya gelen, gözle görülen ışık, ultraviyole ışınlar, kızılötesi ışınlar, röntgen ışınları, radyo dalgaları gibi her türlü elektromanyetik erotische massage hamburg yayınlar kainat hakkında bilgi toplamak için çok lüzumlu delillerdir. Bu deliller ya klasik manada optik teleskoplarla veya çok daha modern radyo teleskoplarla incelenir.

[download id=”572″]


Arama Terimleri:
Benim Teleskobum Pano Yazısı, Benim Teleskobum bilim fuarı, Benim Teleskobum bilim fuarı projesi, Benim Teleskobum projenin amacı, Benim Teleskobum projesi için gerekli sie sucht ihn erotik frankfurt anonym escort dusseldorf
malzemeler, Benim Teleskobum nasıl yapılır, Bilim fuarı proje raporları, Benim Teleskobum projenin amacı, basit teleskop yapımı, basit teleskop yapımı bilim fuarı dosyası, basit teleskop yapımı proje,