Buhar Motoru Pano Yazısı (Buhar Makinesi)

Buhar Motoru Pano Yazısı

Bilim fuarı projesine ait verilen bilgilerin altında, word halinde, panoya asılacak şekildeki dosyaları hazır olarak indirebilirsiniz.

Proje Adı: Buhar Motoru Pano Yazısı

İndir “buhar-motoru-proje-adi.docx” buhar-motoru-proje-adi.docx – 289 defa indirildi – 18 KB


Projenin Amacı: Buhar gücü ile hareket enerjisi elde etmek.

İndir “buhar-motoru-projenin-amaci.docx” buhar-motoru-projenin-amaci.docx – 288 defa indirildi – 18 KB


Proje İçin Gerekli Malzemeler:
Teneke Kutu
Isıya Dayanıklı Macun
İspirto Ocağı
Üçayak
Plastik Boru
Plastik Ayran Şişesi
Şırınga
5 Lt. Su Bidonu Kapağı

İndir “buhar-motoru-gerekli-malzemeler.docx” buhar-motoru-gerekli-malzemeler.docx – 89 defa indirildi – 808 KB


Nasıl Yaptık?:
Şırınganın Plastik Ucu Geçecek Kadar 5 Litrelik Şişe Kapağında Delik Açtık. Kapağın Kenarlarına Kesikler Attık. Ayran Şişesinden Küçük Parçalar Kestik Ve Kapaktaki Kesiklere Yerleştirdik ve Bir Pervane Elde Ettik. Teneke Kutuya Yandan Küçük Bir Delik Açtık, İçini Boşaltıp Su İle Doldurduk. Plastik Boruyu Isıya Dayanıklı Macun Kullanarak Deliğe Sabitledik. Teneke Kutuyu Üç Ayağın Üzerine Yerleştirdik Ve Altına İspirto Ocağını Koyduk. Şırıngayı Yüksek Bir Yere Sabitledik. Teneke Kutudan Çıkan Buharla Pervanenin Dönmesini Sağladık.

İndir “buhar-motoru-nasil-yaptik.docx” buhar-motoru-nasil-yaptik.docx – 78 defa indirildi – 21 KB


Teori:
Buharın İçinde Var Olan Isı Enerjisini, Mekanik Enerjiye Dönüştüren Bir Dıştan Yanmalı Motordur. Buhar Makineleri, Lokomotifler, Buharlı Gemiler, Pompalar, Buharlı Traktörler Ve Endüstriyel Devreler Olabilir. Bir Buhar Makinesi Basınç Altında Buhar Üretmek İçin Suyu Kaynatacak Bir Kazana İhtiyaç Duyar. Herhangi Bir Isı Kaynağı Kullanılabilir, Fakat Genelde Odun, Kömür Veya Petrol Türevi Yakıtların Yakılmasından Elde Edilen Ateş Kullanılır. Çalışma Prensibi Olarak, Isı Enerjisini Alan Su Buharlaşarak Genişler Ve Bir Odacığa Alınır, Odacık Soğutulduğunda Sıvı Hale Geçen Buhar Vakum Yaratır Böylece Mekanizmaların Hareket Alması İle Mekanik Enerjiye Yani İşe Dönüşür.

İndir “buhar-motoru-teori.docx” buhar-motoru-teori.docx – 91 defa indirildi – 22 KB


Arama Terimleri:
Buhar Motoru Pano Yazısı, Buhar Motoru bilim fuarı, Buhar Motoru bilim fuarı projesi, Buhar Motoru projenin amacı, Buhar Motoru projesi için gerekli malzemeler, Buhar Motoru nasıl yapılır, Bilim fuarı proje raporları, Buhar Motoru projenin amacı,

Bir Cevap YazınDosyayı indirmek için yukarıdaki mavi bağlantıya tıklayınız.