Casus Ayna Pano Yazısı

Bilim fuarı projesine ait verilen bilgilerin altında, word halinde, panoya asılacak şekildeki dosyaları hazır olarak indirebilirsiniz.

Proje Adı: Casus Ayna Pano Yazısı

[download id=”629″]


Projenin Amacı:Klasik Ve Yüksek Elektrik Maliyetli Aydınlatmalara Alternatif Olarak Basit Malzemelerle Dekoratif Bir Aydınlatma Oluşturmak.

[download id=”631″]


Proje İçin Gerekli Malzemeler:
Çerçeve Bezi
Düz Ayna
Çıta Çerçeve
Çift Taraflı Ayna (Banka Camı)
Normal Çerçeve
Şerit Led (RGB) ve Adaptörü
Dişi Konnektör
Modülatör

[download id=”633″]


Nasıl Yaptık?:
Üst Çerçeveyi Yüz Üstü Yatırıp Çift üsküdar evden eve nakliyat Taraflı Aynayı İçine Yerleştirdik. Aynanın Üstüne Çıta Çerçeveyi Koyup İçine Rgb (Üç Renk) Led Döşedik. Çıtada Küçük Oluk Açıp Kabloları Dışarı Çıkardık. Renklerine Göre İstanbul Saç Ekim Kontrol Kartına Bağladık. Ortak Ucu Adaptörde +12v A Bağladık, – Ucu Karttaki – Uca Bağladık. Kontrol Kartını Çıta İle Çerçeve Arasına Sakladık. Kumandanın Alıcı Gözü İçin Çerçeveden Yuva Açıp Dışarı Uzattık. Uygun güngören araç kiralama Bir Yere Besleme Girişi İçin Dişi Konnektöre Yer Yaptık. Çıtayı Çivi İle Çerçeveye Sabitledik. Düz Aynayı Çıtanın Üstüne Sabitledik. Çerçeve Örtüsü İle Arkasını Kapladık.

[download id=”635″]


Teori:
Aynalar Karşılıklı Yerleştirildiklerinde Ve Aralarına Bir Cisim Bırakıldığında, Cismin Sonsuz Defa Görüntüsü Oluşur. Çünkü Aynada Oluşan Her Görüntü Karşı Aynaya Yansıtılır Ve Bu Sonsuz Sayıda Devam Eder. Bir Tarafı Ayna, Diğer Tarafı Cam Olan Bir Çeşit Ayna Kullanırsanız Işığın Olduğu Yerde Sonsuz Görüntüyü Görebilirsiniz. Işık Yokluğunda İse Aynada Kendi Görüntünüz İle Karşılaşırsınız. Bankaların Camları Bu Şekilde Düzenlenmiştir. Dışarıdan İçeriyi Göremezsiniz, Kendi Görüntünüzü Görürsünüz.

[download id=”637″]

Casus Ayna Pano Yazısı

Casus Ayna Pano Yazısı

 


Arama Terimleri:
Casus Ayna Pano Yazısı, Casus Ayna bilim fuarı, Casus Ayna bilim fuarı projesi, Casus Ayna projenin amacı, Casus Ayna projesi için gerekli malzemeler, Casus Ayna nasıl yapılır, Bilim fuarı proje raporları, Casus Ayna projenin amacı, Casus Ayna Pano Yazısı, Casus Ayna Bilim Fuarı Dosyaları,