Dans Eden Renkler Pano Yazısı

Dans Eden Renkler Pano Yazısı

Bilim fuarı projesine ait verilen bilgilerin altında, word halinde, panoya asılacak şekildeki dosyaları hazır olarak indirebilirsiniz.

Proje Adı: Dans Eden Renkler Pano Yazısı

İndir “dans-eden-renkler-proje-adi.docx” dans-eden-renkler-proje-adi.docx – 196 defa indirildi – 11 KB


Projenin Amacı: Deterjanlarımızın kirleri nasıl çıkardığını öğrenmek.

İndir “dans-eden-renkler-projenin-amaci.docx” dans-eden-renkler-projenin-amaci.docx – 131 defa indirildi – 11 KB


Proje İçin Gerekli Malzemeler:
Gıda Boyası
Yağlı Süt
Bulaşık Deterjanı
Kulak Temizleme Çöpü
Plastik Tabak ve Bardak
Damlalık

İndir “dans-eden-renkler-gerekli-malzemeler.docx” dans-eden-renkler-gerekli-malzemeler.docx – 24 defa indirildi – 632 KB


Nasıl Yaptık?:
Plastik bardakların içinde toz halindeki gıda boyalarını sulandırdık. Plastik tabaklara süt döktük. Damlalıklar yardımı ile sütlere bir kaç damla farklı renklerde gıda boyası damlattık. Kulak temizleme çubuğunun bir ucunu deterjana batırdık ve süte dokundurduk.

İndir “dans-eden-renkler-nasil-yaptik.docx” dans-eden-renkler-nasil-yaptik.docx – 26 defa indirildi – 19 KB


Teori:
Yıkama suyuna katılan sabun ve deterjanlar, suyun ıslatma özelliğini artırır; bu nedenle su, kumaş ve kirlere daha kolay girer. Bundan sonra kirin uzaklaştırılması başlar. Temizleme sıvısının her bir molekülünü, uzun bir zincir olduğunu düşünelim. Zincirin bir ucu suyu seven ve diğer ucu suyu sevmeyen veya kiri sevendir. Bu zincirin kiri seven uçları, bir kir parçacığına yönelir ve onun etrafını sarar. Aynı zamanda suyu seven uçlar, molekülleri ve kir parçacığını kumaştan uzaklaştırıp, onu su içerisine taşır. Böylece giysilerimiz temizlenmiş olur.

İndir “dans-eden-renkler-teori.docx” dans-eden-renkler-teori.docx – 27 defa indirildi – 22 KB

Dans Eden Renkler Pano Yazısı

Dans Eden Renkler Pano Yazısı


Arama Terimleri:
Dans Eden Renkler Pano Yazısı, Dans Eden Renkler bilim fuarı, Dans Eden Renkler bilim fuarı projesi, Dans Eden Renkler projenin amacı, Dans Eden Renkler projesi için gerekli malzemeler, Dans Eden Renkler nasıl yapılır, Bilim fuarı proje raporları, Dans Eden Renkler projenin amacı, Dans Eden Renkler Pano Yazısı, Dans Eden Renkler Bilim Fuarı Dosyaları,

Bir Cevap YazınDosyayı indirmek için yukarıdaki mavi bağlantıya tıklayınız.