Heron Çeşmesi Pano Yazısı

Bilim fuarı projesine ait verilen bilgilerin altında, word halinde, panoya asılacak şekildeki dosyaları hazır olarak indirebilirsiniz.

Proje Adı: Heron Çeşmesi Pano Yazısı

[download id=”617″]


Projenin Amacı: Hiçbir Hidrolik, Jeneratör Veya Motor Gibi Bir Sistem Kullanmadan Suyun Bulunan Mesafeden Daha Yukarı Çıkarılmasını Sağlayan Sistem Hazırlanması.

[download id=”619″]


Proje İçin Gerekli Malzemeler:
3 Adet 0.5 Lt. Pet Şişe
Serum Hortumu
2 Adet Sert Pipet
Yapıştırıcı
Gıda Boyası
Makas

[download id=”621″]


Nasıl Yaptık?:
İki Plastik Kapağı Arka Arkaya istanbul evden eve nakliyat Yapıştırdık Ve Ortadan Deldik. Bir Ucu Kısa Bir Ucu Uzun Kalacak Şekilde Kapaklardaki Delikten Pipeti Geçirdik. Pipeti Şişelerin İçine Sokarak Kapakları Kapattık. 3. Şişeyi Ortadan Kestik. Alt Kısmını Pipetin Uzun Olduğu Şişenin Altına Yapıştırdık. Kısa Pipetin Olduğu gaziosmanpaşa araç kiralama Şişeyi Alttan, Uzun Pipetin Olduğu Şişeyi Ağız Kısmına Yakın Bir Yerden, Kesik Şişeyi De Hem Alttan Hem Üstten Deldik. Kısa Pipet Olan Şişenin Altındaki Delik İle Kesik Şişenin Altındaki Delik Arasına Serum Borusu Taktık. Uzun Pipetin Ağız Kısmındaki Delik İle Kesik Şişenin Üst Kısmındaki Delik Arasına Serum Borusu Taktık. Deliklerle Serum Borularının Arasını Yapıştırıcı İle Sağlamlaştırdık. Üstten Su Doldurarak Fue Saç Ekimi Alt Şişenin Dolmasını Sağladık. Ters Çevirip Suyun Ortadaki Şişeye Dolmasını Sağladık. Tekrar Çevirip En Üste Su Doldurarak Çeşmenin Akmasını Sağladık.

[download id=”623″]


Teori:
Heron Çeşmesi, Üst Üste Duran Haznelerin Birbirleriyle Borularla Bağlanmasıyla Oluşan, Su Ve Havanın Basıncından Yararlanan Ve Teoride Sonsuza Dek Devir Daim Yapan Bir Fıskiyeyi Oluşturan Sistemdir. Heron Sistemi Aslında Bir Çeşme Değil Sürekli Hareket Sistemidir. Bu Sistem Hiçbir Hidrolik, Jeneratör Veya Motor Gibi Hiçbir Sistem Kullanmadan Suyun Bulunan Mesafeden Daha Yukarı Çıkarılmasını Sağlayan Basit Ama Kurnazca Bir Fizik Oyunudur. Aslında Bu Sistem Bir Tapınak Kapısının Otomatik Olarak Açılıp Kapanmasını Sağlamayı Amaçlayarak Yapılmıştır.

[download id=”625″]


Arama Terimleri:
Heron Çeşmesi Pano Yazısı, Heron Çeşmesi bilim fuarı, Heron Çeşmesi bilim fuarı projesi, Heron Çeşmesi projenin amacı, Heron Çeşmesi projesi için gerekli malzemeler, Heron Çeşmesi nasıl yapılır, Bilim fuarı proje raporları, Heron Çeşmesi projenin amacı, Heron Cesmesi Pano Yazısı, Heron Cesmesi Bilim Fuarı Dosyaları,